0 KREPŠELIS
Nuomos krepšelis (0)
Pirkinių krepšelis (0)

Pirkinių krepšelis tuščias

Nuomos krepšelis tuščias

0
Nuoma (0)
Pirkiniai (0)

Pirkinių krepšelis tuščias

Nuomos krepšelis tuščias

Įvairių statybinių pastolių kaina


PASTOLIAI

Pastoliai – tai neatsiejama statybininkų ir pačių statybų dalis. Šios konstrukcijos yra reikalingos pasiekti reikiamą aukštį darbo metu. Jos taip pat turi apsaugoti statybininkus bei suteikti jiems tvirtą pagrindą po kojomis. Pastolių kaina skiriasi, priklausomai nuo šių kiekio, dydžio, gamintojo ir kitų ypatumų. Kai kuriais atvejais labiau apsimoka įsigyti jau naudotus pastolius. Kita vertus, dalis žmonių neatmeta ir nuomos galimybės. Tačiau pastolius naudoja ne vien tik profesionalūs statybininkai. Kai kurie jų tipai gali tikti ir tam tikrais savo būsto renovacijos darbais užsiimantiems asmenims. Pavyzdžiui, jeigu dažote namo sienas, greičiausiai Jums bus reikalingi kokybiški pastoliai. Kaina išlieka esminiu faktoriumi, į kurį žmonės atsižvelgia, norėdami apsispręsti, ką jiems pasirinkti – nuomą ar pirkimą. Naujų pastolių kainos svyruoja nuo 20 iki 20000 eurų (priklausomai nuo dydžio ir kiekio) . Tuo tarpu, nuomos kaina gali prasidėti vos nuo kelių eurų per dieną. 

Kam yra reikalingi pastoliai?

Pastoliai – tai konstrukcijos, skirtos saugiai pasiekti reikiamą aukštį, atliekant tam tikrus darbus, pavyzdžiui, stogo tvarkymą, sienų dažymą ir panašiai. Jie skirstomi į kelis skirtingus tipus. Dažniausiai naudojami fasadiniai bei moduliniai pastoliai. Tačiau, šių gausu ir daugiau. Pavyzdžiui, fasadiniai pastoliai įprastai tinka darbininkams, atliekantiems išorinių sienų apdailą aukštyje. Tuo tarpu, moduliniai dažniausiai naudojami statant sudėtingus architektūros statinius. Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, šių gausu ir daugiau. Kokybiški pastoliai turi užtikrinti visišką saugumą darbo metu. Svarbu, kad įsigytas variantas pasižymėtų tvirtumu ir ilgaamžiškumu. 

Kita vertus, patiems pirkti pastolius ne visuomet apsimoka. Dažniausiai tai labiau aktualu įvairioms įmonėms. Tuo tarpu, jeigu statote ar renovuojate tik savo namą, greičiausiai Jums pravers fasadinių pastolių nuoma. Kaina yra vienas iš esminių aspektų, kuris skatina žmones svarstyti nuomos, o ne pirkimo galimybę. Taigi, jeigu pastolių Jums reikia tik trumpalaikiams darbams, greičiausiai į šiuos investuoti neapsimoka. Kita vertus, tai neatsiejama statybų dalis. Taigi, svarbu pasirūpinti išties kokybiškais ir tvirtais pastoliais. Tinkamo varianto pasirinkimas priklauso nuo skirtingų aspektų, pavyzdžiui, darbinio aukščio, paties darbo pobūdžio, atmosferos sąlygų, statybų aikštelės ypatybių ir panašiai. Įprastai jie klasifikuojami į 6 skirtingas klases pagal apkrovą. Pavyzdžiui, pirmosios klasės pastoliai gali būti naudojami apžiūrai, antrosios ir trečiosios – itin lengviems darbams, tarkime, dažymui. Visi kiti variantai įprastai tinka darbams, kuriuose naudojamos sunkesnės medžiagos. Taigi, renkantis tinkamus pastolius svarbu į tai atsižvelgti. 

Nuo ko priklauso pastolių kaina?

Pastolių kaina priklauso nuo nemažai skirtingų aspektų:

  • Naujumo;
  • Kiekio;
  • Dydžio;
  • Gamintojo.

Pavyzdžiui, nauji aliuminiai pastoliai bus gerokai brangesni nei naudoti aliuminiai pastoliai. Kaina taip pat nemenkai skirsis ir tuomet, jeigu šiuos nuomosite, o ne pirksite. Kita vertus, puikiai žinomi ir itin vertinami prekiniai ženklai dažnai taip pat siūlo brangesnius variantus. Tačiau, tikėtina, kad jų pastoliai bus labiau kokybiški, todėl žmonės vis tiek nusprendžia juos įsigyti. Be jokios abejonės, didesnis kiekis taip pat atsieis daugiau pinigų. 

Visgi, ieškantiems pigesnių variantų, dažniausiai rekomenduojama būtent pastolių nuoma. Kaina priklauso nuo nemažai skirtingų aspektų, pavyzdžiui, nuomos trukmės, sezono, kiekio. Įprastai nuolaidos siūlomos tiems, kurie nuomoja kuo daugiau pastolių arba ilgesniam laikui. Kita vertus, svarbu įvertinti, jog kainuoja ir papildomos paslaugos, pavyzdžiui, šių pristatymas arba montavimas. Visgi, daugeliui žmonių tai vis tiek gaunasi pigiau nei pirkimas. Taigi – kiek kainuoja pastolių nuoma? Įprastai vos po kelis ar keliolika eurų per dieną! Žinoma, tai priklauso nuo tikslaus pastolių tipo ir reikalingo kiekio. 

Pastoliai: Kaina

Pastolių tipas

Nauji pastoliai: kaina*

Fasadiniai pastoliai: kaina

1700–20000 eurų

Buitiniai pastoliai: kaina

30–800 eurų

Aliuminiai pastoliai: kaina

30–8000 eurų

Mobilūs pastoliai: kaina

90–9000 eurų 

Statybiniai pastoliai: kaina

400–700 eurų

Moduliniai pastoliai: kaina

400–3000 eurų

Pastoliai bokšteliai: kaina

50–4000 eurų

Kopėčios pastoliai: kaina

20–1200 eurų

 

*Priklauso nuo pastolių dydžio, todėl kainų intervalas gali būti itin didelis. 

Lentelėje nurodytos tik naujų pastolių kainos. Jeigu ieškote pigesnių variantų, Jus gali sudominti naudoti pastoliai. Kaina, lyginant su naujais variantais, dažniausiai pastebimai skiriasi.

Ar geriau statybinius pastolius pirkti ar juos nuomoti?

Pastolių nuoma dažniausiai yra gerokai pigesnis variantas nei jų pirkimas. Visgi, atsakymas į aukščiau esantį klausimą kiek sudėtingesnis. Jeigu pastolių Jums reikia tik vienam ar keliems kartams, tikėtina, kad jų nuoma yra protingesnis sprendimas. Kita vertus, fiziniams ar juridiniams asmenims, kurie statybose dalyvauja nuolat, greičiausiai apsimoka įsigyti nuosavus pastolius. Visgi, geriausia palyginti rinkoje esančius variantus ir tuomet priimti sau labiausiai palankų sprendimą. Pastolių nuomos kaina gali skirtis, atsižvelgiant į laikotarpį, kuriam šiuos nuomosite. Žinoma, nemažai reiškia ir jų tipas bei kiekis. Priklausomai nuo to, kuriam laikui yra nuomojami pastoliai, kaina gali būti skirstoma pagal valandas, dienas ar net mėnesius. Pateikiame pavyzdį:

Pastoliai

Nuomojamų pastolių kaina

Rėminiai statybiniai pastoliai

1 mėnesiui – 2 eur/m2

Moduliniai pastoliai

1 mėnesiui – 4,20 eur/m3

Pastoliai bokšteliai

1 dienai – 2,90 eur

Aliuminiai pastoliai

1 dienai – 8,50 eur

 

Kita vertus, svarstant dėl pastolių pirkimo arba nuomos taip pat svarbu atsižvelgti į sandėliavimą. Iš esmės, jeigu nuspręsite šiuos įsigyti, turėsite apgalvoti kur juos laikysite. Dėl šios priežasties daugelis žmonių pasirenka pastolių nuomą. Tai suteikia gerokai daugiau laisvės. Be to, kai kurios įmonės nuomojamus pastolius nebrangiai (o kartais nemokamai) pristato į reikalingą vietą. Taigi, sutaupote tiek savo laiko, tiek pinigų. 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite sutikimą su šiuo faktu. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Norėdami susipažinti su privatumo ir slapukų politika spauskite čia.