Kyla klausimų dėl įrankių nuomos?
Jūsų pranešimas sėkmingai išsiųstas.
Tinkamas trinkelių plovimas yra labai svarbus tam, kad šios tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį. Teigiama, kad kokybiškos ir gerai prižiūrimos plytelės gali atlaikyti net keliasdešimt metų. Taigi, trinkelių valymas yra itin svarbus, jeigu norite, kad Jūsų pinigai nenueitų perniek. Įprastai jų priežiūra susideda iš kelių etapų, o konkretūs žingsniai priklauso nuo to, kokias plyteles pasirinkote. Nors plovimui galima naudoti ir namines priemones, dažniausiai tai nėra itin efektyvus sprendimas. Tokiu atveju pravartu apsvarstyti specialios įrangos įsigijimą arba nuomą. Visgi, sugrįžkime prie esminio aspekto ir išsamiau aptarkime tinkamą trinkelių priežiūrą.
Tinkamas trinkelių plovimas apima 3 pagrindinius žingsnius: nešvarumų valymą, plytelių tarpų valymą ir patį trinkelių plovimą. Kruopščiai bei atidžiai atliekamas darbas gali užtrukti net visą dieną, o kartais ir kelias. Įprastai trinkeles rekomenduojama valyti prasidėjus pavasario sezonui.
Trinkelių plovimas turėtų prasidėti nuo elementaraus nešvarumų nuvalymo. Pirmiausia patraukite visus pašalinius daiktus, kurie gali trukdyti tolesniam procesui. Tuomet iššluokite ant trinkelių susikaupusius nešvarumus, nukritusius lapus ar kitas šiukšles. Čia puikiai pravers kokybiškas pūtiklis, kuris padės tai padaryti gerokai greičiau. Jeigu šalia laikote automobilį – nepamirškite jo patraukti. Kitu atveju, įvairūs nešvarumai ar akmenukai gali pataikyti į transporto priemonę.
Plytelių tarpų valymas yra antrasis trinkelių plovimo žingsnis. Tarpuose dažnai prisikaupia samanų arba piktžolių, kurių laiku nepašalinus, galima visam laikui sugadinti plyteles. Geriausias ir greičiausias variantas nešvarumams išvalyti yra aukšto slėgio plovykla. Be to, tai bus ilgalaikis sprendimas, mat šis prietaisas sulėtina piktžolių augimą. Kita vertus, jeigu tarpai yra užpildyti smėliu arba smulkia skalda, valymui galima pasitelkti vielinį šepetį bei siūlų grandiklį. Svarbiausia, kad jokiu būdu nenaudotumėte pesticidų. Kitu atveju, šios aplinkai kenksmingos medžiagos gali patekti į dirvožemį bei požeminius vandenis ir juos užteršti.
Visgi, jeigu norite apsaugoti trinkeles nuo apžėlimo, svarbu prisiminti, kad šių tarpai privalo būti pilnai užpildyti. Tuomet juose nebus vietos augti žolėms ir neprisikaups šiukšlių. Užpildams galima naudoti smulkintą granitą, skaldą arba smėlį, taip pat specialias rišamąsias medžiagas. Nors dėl specifinės struktūros jos susiriša ir neleidžia augti augalams, plytelių tarpai vis tiek lieka pralaidūs vandeniui.
Galiausiai, kai nuvalėte nešvarumus ir pašalinote samanas bei piktžoles iš plytelių tarpų, galima imtis pačių trinkelių plovimo. Kaip tai padaryti? Kokybiška trinkelių plovimo įranga gali palengvinti visą procesą. Geriausia naudoti aukšto slėgio plovyklą ir specialų valiklį. Tai pašalins susikaupusias apnašas, suodžius, dulkes bei kitus nešvarumus. Prietaiso vandens srovę tereikia nukreipti į trinkeles ir viską kruopščiai nuplauti. Visgi, jeigu valant plyteles iš siūlių išplovėte per daug medžiagos, būtinai užpildykite jas iš naujo. Tam galima panaudoti anksčiau jau minėtus variantus – smėlį, skaldą, granitą, specialias rišamąsias medžiagas. Jeigu tarpų pakartotinai neužpildysite, bėgant laikui juose gali atsirasti augmenijos. Be to, plyteles taip pat taps gerokai lengviau netyčia išstumdyti į šonus. Taigi, nesunkiai galite jas pažeisti.
Betono trinkelės gali būti įvairių formų. Jų priežiūrai dažniausiai tinka neutralūs ir šarminiai valikliai. Svarbu paminėti, jog kartais ant šių trinkelių atsiranda baltos dėmės, kurios erzina daugelį žmonių. Visgi, tai tėra kalkių perteklius, dėl kurio pergyventi tikrai nereikia, mat jis išnyks savaime. Kita vertus, jeigu dėmės erzina, šias galima pabandyti valyti itin silpna rūgštimi. Visgi, tikėtina, kad po lietaus kalkės sugrįš. Kodėl taip nutinka? Trinkelių eksploatavimo pradžioje yra išplaunamos tam tikros medžiagos, kurios paviršiuje vėliau kristalizuojasi. Įprastai šios atsiranda būtent po lietaus. Visgi, po vienų ar dviejų metų jos išnyksta galutinai. Taigi, jei kalkės Jūsų neerzina, rekomenduojama tiesiog pralaukti šį laikotarpį. Kita vertus, jeigu baltos dėmės pernelyg kliūna į akis, galima jas nuvalyti. Tačiau, tikėtina, kad kalkių perteklius sugrįš, todėl svarbu įvertinti situaciją.
Natūralaus akmens trinkelės gali būti gaminamos iš marmuro, granito, bazalto ir daug kitų variantų. Įprastai jos atrodo išties prabangiai bei elegantiškai. Trinkelių priežiūrai geriausia naudoti neutralaus pH valiklius. Kitu atveju galite pažeisti natūralią paviršiaus medžiagą. Geriausias tokių trinkelių valiklis – tai žemo slėgio plovykla. Tačiau ši taisyklė negalioja tuomet, kai kalbame apie kietą akmenį. Tokių plytelių priežiūrai galima naudoti ir aukšto slėgio plovyklą. Visgi, jei medžiagos minkštesnės, svarbu pasirinkti švelnesnes valymo priemones. Kartais tam tinka šepetėlis, neutralus valiklis ir drungnas vanduo.
Aukšto slėgio plovyklos yra vienas iš efektyviausių ir greičiausių būdų grindinio trinkelių valymui. Tai padės atsikratyti įvairiais nešvarumais bei piktžolėmis. Rekomenduojama pradėti nuo žemo vandens slėgio ir įsitikinti, jog šis valymo būdas tinka Jūsų plytelėms. Žinoma, geriausia, jeigu įrangą išbandytumėte ant nedidelio trinkelių kiekio.
Kita vertus, grindinio plytelės įprastai nereikalauja sudėtingos priežiūros. Svarbiausia nuvalyti paviršiaus nešvarumus ir pašalinti augmeniją iš tarpų. Po žiemos trinkeles geriausia nušluoti šepečiu bei nuplauti aukšto slėgio plovykla.
Trinkelių plovimas įmanomas ir naudojant kai kurias namines priemones, pavyzdžiui, sodą. Kita vertus, mažesnių plotų valymui gali užtekti minkšto šepečio, karšto vandens ir muilo. Visgi, jei nusprendėte pasirinkti pirmą variantą, Jums reikės pagaminti paprastą „mišinį“. Tam prireiks sodos ir karšto vandens. Įprastai kiekvienam litrui vandens reikia apie 10 gramų sodos. Ant trinkelių užteptą mišinį rekomenduojama palikti maždaug 5–6 valandoms, o tuomet nuplauti. Kita vertus, plytelių valymui nepatariama naudoti acto. Nors tai išties populiari ir dažnai namuose naudojama priemonė, trinkelėms ji netinka. Taigi, verčiau pasirinkite sodą arba paprasčiausią muilą. Kodėl actas nėra tinkama medžiaga? Visų pirma, jo rūgštis veikia plytelių tarpuose esančias siūles. Taigi, trinkelių pagrindas gali tapti nestabiliu. Be to, acto rūgštis dirgina kvėpavimo takus, todėl šis taip pat kenkia ir patiems žmonėms.
Kita vertus, nors kai kurios anksčiau minėtos priemonės gali pagelbėti, įprastai tai nėra pats efektyviausias pasirinkimas. Trinkelių valymas su soda užtrunka. Be to, kaip jau minėjome kiek anksčiau, tai nėra itin efektyvu. Dėl šios priežasties valymui rekomenduojama naudoti specialią įrangą. Tai padės sutaupyti nemažai Jūsų laiko ir pinigų. Trinkelių plovimo įranga taip pat pasižymi šiais privalumais: